Skip links

Pidepark – Beşiktaş

Sonbaharın serinliğine alışmaya çalışırken güzel bir gün karşıladı bizi Beşiktaş’ta. Karadeniz’i yanı başımızda hissettik bu hafta hep birlikte.

Beşiktaş’ın heme Ihlamur Dere caddesi sonlarına doğru geniş bir alana kurulmuş Pidepark’ın konuğu olduk ve İbrahim Bey’in işletmeyi sahiplenişini bir kez de bizler takdir ettik.

2009  yılından beri  hizmet veren, Beşiktaşlı’ların taktirini ve beğenisini toplamış olan Pidepark her ne kadar 3 yıl öncesinde kurulmuş olsa da sanki yıllar öncesinde kurulmuş gibi hem esnafın hem Beşiktaşlı’ların beğenisini kazanmış .

Sabah 6 da mutfakta başlayan maraton aralıksız gece 12’ye kadar yoğun tempoda sürüyor.Çalışanlar sorumluluklarını layıkı ile yerine getirir cinsten..Ne de olsa Karadeniz halkı çalışkan , sorumluluk sahibi..Biliyor ne olduğunu alın terini ,  çalışmanın önemini…

O güzel Karadeniz yemekleri ile tanışmadan evvel hakkı teslim edilmiş güzel çorbalardan tattık. Ardından tereyağı Trabzon Vakfıkebir’den gelmiş ustaların elinden çıkmış enfes bir Muhlama.

Yerin ismi Pidepark tabi ki ana yemeğimiz de  pide olacak. Çorbalar sonrası gelen ,Kuşbaşılı , Kaşarlı, Kıymalı, Kavurmalı. Kavurma Rize’den, tereyağ Trabzon’dan sucuk pastırma ise Kayseri güzergahından gelmekte…Peynir de Karadeniz’in eşsiz yöresel tatlarından…Yolculuğu uzun olsa da malzemelerin bitimi de aksine o kadar hızlı…

Pideyle çatallı bıçaklı savaş halinde olan gurmelere hemen duvarda asılı bir yazıyı gösteriyor çalışanları. ”Pide elle yenir.” Evet pidelerin lezzetini artıran biraz da bu mu bilmem ama yerken yaşatan bu olduğuna eminim…

Lokanta çalışanları  pidenin ardından Çayeli Fasulyesini de tatmamızı istiyor. Sonradan Gurmeler keşfi sever hayır der mi hiçbir teklife. Faulye tabiki de İspir’den geliyor…Suda fazla bekletilmesi sindiriminin hemen yapılmasını sağlasa da pideler sonrası fazla kaçmamasını dip nokta olarak belirtilmesinde fayda var…

Durun daha bitmedi ve lezzetlerin içinde en lezzetlisi olduğu konusunda  hepimizin  hemfikir olduğu  Hamsiköy Sütlacı. Çoğu pastanede bu tat ve lezzette bulamayacağınız bu tatlı için bile uğranmalı belki de Pidepark’a.

Arabanız ile gelirseniz , hemen ön tarafındaki vale hizmeti gönül rahatlığı ile arabanızı teslim edebilecek cinsten…

Mekanın ismi sizi yanıltmasın..Esasında sadece Karadeniz lezzetleri yok, seçenek çok. Izgara yemek isteyenler için de geçerli bir adres burası. Beşiktaş’ta evlendirme dairesi vesilesiyle  herkesin  muhakkak önünden geçtiği işlek bir cadde üzerindeki işletmeyi  henüz uğramadı iseniz bu lezzet durağında sizleri de mola vermeye davet ediyoruz.

Pidepark ailesine misafirperverliklerinden ötürü tekrar tesekkürler…

Keşfe devam ,

Ali Mendilli

Yorum Yap

Adınız*

Website

Yorum

  1. Sizinle olmak çok güzeldi arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.