Skip links

Gülhan Restaurant – Samsun

Samsun’da yemek denilince akla ilk olarak pide gelir. Samsun’da ki ilk Sonradan Gurmeler keşfinde bu anlamda zorlanmadık ve her ilçenin kendine özgü olan pidelerinin hepsinin bulunduğu Gülhan Restoran’da karar kıldık. Gülhan Tesisleri, 1993 yılında akaryakıt istasyonu olarak açılmış ve zamanla kafeteryada eklenmiş bu yapıya. Daha sonra yoğun talep üzerine kafeterya geçmişini, Samsun’un en gözde mekanlarının arasına taşıyacak kadar geliştirmiş bir mekan.

Mekana gittiğimizde Kemal GÜLHAN karşılıyor bizi ve sıcak sohbetiyle bu güzel güne başlamış oluyoruz. İlk önce serpme kahvaltı ile başlıyoruz lezzet keşfimize. Bizimle ilgilenen Mustafa Bey masamızı zeytin tabağı, peynir tabağı, domates- biber, çilek reçeli, bal ve nefis bir tereyağı ile donatıyor. Yanında gelen sıcacık küçük pidelerimizle birlikte bu lezzetleri tadıyoruz. Sonrasında beklediğimiz pidelerimiz geliyor. Kapalı kıymalı, kuşbaşı kaşarlı, pastırma kaşarlı, kaşarlı, beyaz peynirli ve karışık pidelerimiz kokularını yaya yaya yerini alıyor masamızda. Üzerinde ki yumurtası ile daha bir lezzetleniyor sanki. Hepsini tek tek tadıyoruz ve bizlerden tam not alıyor. En çok beğendiğimiz ve tavsiye ettiğimiz açık kuşbaşı kaşarlı pide oluyor. Çayınızı yudumlarken hoşça sohbet edebileceğiniz, sıcacık bir ortamın olduğu Gülhan Restoran bizler için tercih edilmesi gereken bir mekan.

Yolu Samsun’a düşenler bu lezzeti tatmadan gitmemeli bizce. Samsun’da bir ritüel haline gelen Pazar günlerinde pideyle yapılan kahvaltılar nedeniyle tüm Samsun sanki mekanı doldurmak ister gibi. Bu nedenle yolu buraya düşenlere tavsiyemiz önceden rezervasyon yaptırmalarıdır.

Daha bir çok eşsiz lezzeti tatmak adına,keşfe devam Samsun!!

Neslihan Yondemir

Gülhan Restoran

Tel: 0362 457 64 64

Adres:Samsun- Bafra Karayolu 17. Km

Körfez Mah. Atatürk Bulvarı No:131

Kurupelit/SAMSUN

www.gulhan.org

Yorum Yap

Adınız*

Website

Yorum