Skip links

Çiçek Köfte – Karaköy

Hürriyet Gazetesi haberi sonrası katılımların artmasıyla daha da renklenen grubumuz bu keşfine yaklaşık 25 kişi ile katıldık. Yeni dostlarımız, yeni arkadaşlıklarımız oldu. Bu vesile ile hepsine tekrardan hoş geldiniz diyorum.

Şimdi de yemeğimize geçelim. 🙂

Baş gurmemiz Feridun, bu hafta kalabalık olmasına rağmen her türlü ayrıntıyı düşünmüştü. Yerler ayrıltılmış, masalar donatılmıştı.

Bizlere sadece,  yemekleri sipariş etmek ve yemek kalıyordu…

Önce piyazlarımız geldi masaya. Sonrasında mekanın ünlendiği Çiçek köftelerimiz.

Lezziz köfteleri yedikten sonra mozaik tatlılarımız geldi. Ben çocukluktan beri mozaik pastaları çok severim. Ne yalan söyliyeyim evdeki, annemin yaptığı lezzeti burada bulamadım. Eee bu kadar da anneme torpil geçeyimJ

Sonradan gurmeler olarak yemeklere yumulduktan sonra mekan sahibi Ersen Abimizi dinlemeye koyulduk.

Sonradan Gurmeler için yemek keyfinden sonra en önemli anlardan biri de mekan sahibinin hem mekanın tarihi hem de yemeklerin sırlarını anlattığı konuşma anıdır.

Kendisi senelerce Amerika’da kalmış. Sonrasında Karaköy’deki bu şirin çiçek köfte restoranını açmış. Mekanın Karaköy’de çok merkezi bir yerde olması ve lezzetli yemekleri nedeniyle giderek de ünlenmiş.  Öğle ve akşam yemekleri dışında esnafın kahvaltı yapmak için de uğradığı oluyormuş mekana.

Uzun bir sohbette çok şey öğreniyoruz mekan hakkında. Birçok yerde olduğu gibi köftenin etleri Balıkesir’den geliyormuş. Bu soru da bir ritüel oldu. Sürekli sorar olduk. Bazı mekanlar, ne alaka deselerde sormadan edemiyoruz artık J

Ersen Abi, bizim mekanı ziyaret etmemizden  dolayı memnundu. Biz de memnuniyetimizi aynı şekilde bildirdik. Tüm garson arkadaşlara ve mekan aşçılarına teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz.

Yemek ve sohbet sonrası hep beraber dışarı çıkıp, Türkiye ve belki de dünyanın tek giyilmeyen t-shirtlerini elimizde tutarak dışarıda topluca bir “ Sonradan Gurmeler” fotoğrafı çektirerek ayrıldık.

Keşfe devam diyor, afiyetler diliyorum.

Ömürden Sezgin

Yorum Yap

Adınız*

Website

Yorum