Skip links

Sedir Mantı ve Ev Yemekleri – Ankara

Sedir’de pişer Sonradan Gurmelere de düşer!

Evet Sevgili Sonradan Gurmeler bu hafta sonu  Ankara’da  keşif mekanımız Sedir Mantı Evi idi. Sedir Mantı Evi Çankaya’da Ankara’nın en işlek caddelerinden biri olan Cinnah Caddesi üzerinde yer alıyor. 9 yıl gibi uzun bir süredir hizmet veren mekan, mantı, gözleme ve ev yemekleri üzerine hizmet sunuyor.

Yemekleri yapanlar, ev hanımlarından oluşan deneyimli bir kadro. Tüm gözlemeler, mantılar, baklavalar elde açılıyor, yine diğer tüm yöresel yemekler de el emeği  ile hazırlanıyor. Sedir Mantı Evi’nin  mutfağı açık, yemekleri dışarıdan geçerken vitrinden de görüp seçebilme şansınız var. Yemekler müşterilerin gözü önünde hazırlanıyor. Temizlik ve düzene son derece önem veriliyor.

Sedir Mantı Evi’ne telefonla da sipariş verebiliyorsunuz, ayrıca mantıyı kilo ile de sipariş vererek evinizde pişirmek için hazır halde de satın alabiliyorsunuz.

Ev yemeklerinden, zeytinyağlı yemeklerden vazgeçemeyenler, elde açılmış gözleme ve el yapımı mantının, baklavanın tadını hiçbir şeye değişmeyenler için bu mekan hem fiyat hem lezzet bakımından oldukça uygun.

Sedir Mantı Evi’nin müşterilerine sunduğu çeşitler arasında; başta Etli Yaprak Sarma, Mantı olmak üzere, Etli Kuru Fasulye, Etli Nohut Yemeği, Bakla, Barbunya, Pırasa, Halep Dolma, Lahana Sarma, Zeytinyağlı Kereviz, Mercimek Köftesi, Gözleme çeşitleri, Su Böreği, Yöresel Arabaşı Çorbası, Ev Baklavası, Aşure, Kabak Tatlısı gibi pek çok seçenek bulunuyor.

Gelelim keşfettiğimiz lezzetlere; Sedir Mantı Evi’nde servis oldukça iyi ilerliyor, yemekler birbiri ardına geliyor, önden mercimekli köftelerimizin ve sıcak içli köftelerimizin tadına bakıyoruz. Arkasından ana yemeklere geçiyoruz.

Keşif boyunca bir yandan Mantılarımızı, Etli Yaprak Sarmalarımızı, Zeytinyağlı Dolmalarımızı iştahla yerken bir yandan da Sonradan Gurmeler olarak ekipçe yemek üzerine oldukça keyifli bir sohbetin içerisinde buluyoruz kendimizi. Bir çok yörenin farklı lezzetlerinden, yemek üzerine bilgi ve deneyimlerimizden başlayıp gıda terörüne kadar uzayıp giden koyu bir muhabbete girişiyoruz J

Sedir Mantı Evi çalışanları oldukça güler yüzlü ve son derece sıcak bir ekip, bu güler yüzlü ve samimi hava, yemek yemenin sadece karın doyurmak olmadığını ayrıca sıcak bir karşılama ve gülümsemenin ne kadar önemli olduğunu kanıtlıyor bizlere.

Yemek sonunda Ev Baklavası ve Kabak Tatlısı arasında seçim yapamayan ekibimiz ikisini de tatmaktan kendini alıkoyamıyor. Bakır cezvelerde pişen nefis Türk Kahvelerimizi ve çaylarımızı da içtikten sonra bu güzel mekanla vedalaşarak yeni keşiflere doğru yola koyuluyoruz 🙂

Sizi de bekleriz…

Tuğba Özcan

Yorum Yap

Adınız*

Website

Yorum

  1. bu devirde bulaşık makinesi kullanmayan, hijyenden yoksun bir işletme. gerisi mühim değil zaten.

  2. bir Kayserili olarak fena değil ama en iyi mantı evde yenir 🙂
    bir de gop çayhane sokakta yeni bir yer var mantı klasik denemeye değer

  3. ankara yenimallede iki gün ev yemeği 3 çeşit temin edebilirmisiniz.