Skip links

#yerimseniistanbul KİTABI ÇIKTI…

gorsel4

İstanbul’u yemek için rehberiniz hazır !

İstanbul’un en geniş lezzet rehberi ‘Yerim Seni

İstanbul’ kitapçılarda!

‘Bu toprakların en lezzetli hareketi’ Sonradan Gurmeler, İstanbul’un en geniş lezzet rehberi ‘Yerim Seni İstanbul’u hazırladı. Gurmelerin özel seçkilerinin de yer aldığı kitapta büyülü kentin 8 yıl önce lezzet keşiflerine başlayan ‘Bu toprakların en lezzetli hareketi’ Sonradan Gurmeler İstanbul’un en geniş lezzet rehberini hazırladı. Şehri karış karış, semt semt gezerek 230 lezzet durağını meraklısı için inceleyen Sonradan Gurmeler, İstanbul’un gastronomi mirasını keşfetmek isteyen herkesi hedefliyor. “Büyülü şehrin en mütevazı ve en lezzetli duraklarını derledik! Haydi duymayın, çıkın sokaklara, İstanbul sizi bekliyor!” sloganıyla yola çıkarak hazırlanan kitapta toplam 230 mekan hakkında bilgi, özel lezzetleri, adres ve telefon bilgileri bulunuyor.

İstanbul’un en geniş lezzet rehberi olan Yerim Seni İstanbul, Türkiye’nin dört bir yanından lezzetlerin toplandığı tarihi kentte okuyucusunu bir yolculuğa davet ediyor. Yolculuğunuz esnasında Fatih’te Karadeniz pidecisinde Tirebolu’ya özgü “Tophane” adlı özel pideyi tadarken, Sirkeci’nin meşhur lokantalar sokağı Hocapaşa’daki Kasap Osman’da İstanbul’un en lezzetli dönerini yiyebilir, Kadıköy Baylan’da nefis Krem Brule’nin lezzetine kapılırken, Kandilli “Suna’nın Yerinde” çıtır levreğinizi yiyip, büyülü şehrin Boğazına dalabilirsiniz.

Yerim Seni İstanbul’un 8 senelik bir emeğin ve özverinin eseri olduğunu belirten Sonradan Gurmeler Kurucu Üyesi Ömürden Sezgin, “Büyülü şehir İstanbul’un arka sokak lezzetlerini, özel mekanlarını tek tek gezdik, esnafımızla sohbet ettik, hikayelerini dinledik, bu renkli kitapta bir araya getirdik. Bu projede bize kapılarını açan esnafımıza, tavsiye yazıları ve sürekli destekleri ile sektörün duayen isimlerine ve Pegasus havayolları teşekkür ediyoruz “dedi. “İstanbul, bu büyük coğrafyanın lezzetlerinin bir araya geldiği büyülü bir şehir olduğunu söyleyen Sezgin, “Biz, 8 yıl önce çıktığımız yolda, gördüğümüz hikayeleri ve tattığımız lezzetleri bir araya getirdik. İkinci projemizde ise İstanbul dışında kalan lezzetleri yerinde keşfetmeye çıkacağız.. “ diye konuştu.

Ömürden Sezgin, Aslı G. Şat Sezgin, Ece Er, Varlık Sezgin ve Bilal Özerol’un kalemi, Ebrar Alper’in

fotoğraflarıyla hayat bulan kitap, 2 kıta, 43 rota ve 230 mekanı ile lezzetleri keşfetmek için muhteşem bir kaynak. Pegasus başta olmak üzere, Aygaz, Uğur Derin Dondurucu, İnoksan ve Kymco sponsorluğunda, Boyut yayınlarından çıkan “Yerim Seni İstanbul”, 24,99 TL’lik satış fiyatı ile seçkin kitapçılarda ve online satış sitelerinde sizleri bekliyor.

230 mekânı hikâyeleriyle birlikte anlatılıyor

Sayfa sayısı : 364

Boyut: 12×16,5 cm

Kağıt: 1.hamur

Ne dediler ?

Mehmet Yaşin – Gezgin Yazar / Hürriyet

İstanbul keşfet keşfet bitmeyen derya.

Ben bunca yıldır sokak sokak dolaşırım ama bir türlü keşfetmeyi bitiremem. Şimdi sıra gençlerde,

onlar bayrağı devraldı. Bu değerli çalışmada benim bile bilmediğim yerleri keşfettiler, tanıttılar.

İstanbul’da lezzet turuna çıkarken bu kitabı mutlaka koltuğunuzun altına alın. Böylelikle doğru

adreslerde lezzetli yemekler yiyin. Bu kıymetli çalışma için gençlerin ellerine sağlık. Sevgilerimle

Buket Uzuner – Gezgin Yazar

Bizim kültürümüzü tanımayanlar için biraz sert bir sevgi biçimi olmalı. Oysa ”Yerim seni” deyimi,Türkçe’nin ve Türkiye kültürünün yemekle ilişkisi hakkında müthiş bir referanstır. ”Yerim Seni İstanbul” dünyanın üç ana mutfağından biri olan Türkiye tat sanatını bağrında toplamış şehirler ecesi İstanbul’un en taze ve lezzetli rehberi. Gerçekten yiyebilirsiniz!

Refika Birgül – Yemek kitabı ve gazete yazarı/Hürriyet, TV Programcısı / NTV, Star

İlk Sonradan Gurmeler ile tanıştığımda sadece 6 kişilik eğlenceli bir ekipti. Sonrasında kartopu gibi

büyüdüler. Onları örnek alan pek çok benzer gruplar da kuruldu.Böylelikle milli yemek ve değerlerimize sahip çıkma hareketi başladı. Bugün bir kitap oldu. Sosyal medyada paylaşılanların “söz uçar yazı kalır” oluşundan dolayı, yemek kültür tarihimizde bu önemli değişim sürecinde neler yaşandığını kanıtlayacak bu kitap.

Nilay Örnek – Gazeteci /Sözcü, TV Programcısı / Türkmax Gurme

Instagramın bu kadar popüler olmadığı, herkesin yemek hakkında bilgelik taslamadığı, haber

kanallarının bile yemek programlarıyla dolmadığı, ‘gurme tur’ adıyla onlarca farklı etkinliğin

yapılmadığı zamanlardı… Onlar büyük iddialarda bulunmadan, üst perde yapmadan başladılar

bu işe; tam da bu duruma uygun bir isimle: ‘Sonradan Gurmeler’. Daha lezzetli bir hayat için onları

okuyun, takip edin, iletişim kurun. Pişman olmayacaksınız! Şimdiden afiyet olsun…

Özay Şendir – Gazeteci, Show Radyo ve Radyo Viva Genel Yayın Yönetmeni

Hemen hemen tüm imparatorluklara başkent olmuş İstanbul’u, tatlarını ne kadar az bildiğimizi

öğretecek bu kitap bize. Alışveriş merkezlerinin ”Food-court” kısmında karnımızı doyurmaya alışsak da keşfedilecek tatları, adresleri öğreneceğiz bu kitapla…

Güven Borça – Marka Danışmanı

Sonradan Gurmeler ekibini yıllardır heyecanla izlerim.

İşe sadece damak tadı değil de toplam deneyim açısından bakmaları da bir pazarlamacı olarak

hoşuma gider. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız, bu kitap tam isabet.

gorsel1 gorsel2gorsel3

Yorum Yap

Adınız*

Website

Yorum