Skip links

Tuzu Biberi – İzmir

Sonradan Gurmelerin bu seferki durağı, Bostanlı semtinde özellikle Pazar kahvaltılarıyla meşhur olan “Tuzu Biberi”ydi. Bu restoranta bir akşamımızı ayırmamızın ona karşı bir haksızlık olabileceğini düşündüğümüzden olacak ki, ileriki zamanlarda farklı lezzetler için kapılarını çalmayı düşünüyoruz.
Hafta içi günleri çalışanların, hafta sonu ise uzun saatlerini kahvaltıya ayırmaya sevenlerin tam zıttını yaparak bir cumartesi akşamı bu keşfimizi yapmış olsak da, son derece memnun ve mutlu bir şekilde restoranttan ayrıldık. Bendeniz ağzına ciğer koymayan bir kişiyi ciğer seven biri haline, otlarla alakası olmayan birini de tüm ege otlarını ezberleyerek uğurlatmadan önce ne yedik ne içtik bir onlara bakalım.  Öncelikle “Halep köfte”yi masanın çoğunluğu daha önce duymamıştı, hepimiz doyasıya yedik çok beğendik. Hamsi tava ise balık yemeyene balık yedirten cinstendi, çıtır çıtır ve çoğu hamsi tavada olan o yağlı ağır tattan uzaktı. Hafta sonu gittiğimiz için zeytinyağlılar konusunda önümüzde geniş bir seçenek olmasa da masaya gelen Pırasa ve Ot Tabağı ise ileriki günlerde sadece zeytinyağlılar için buraya bir kez daha uğrayacağımızın adeta işaretiydi.
Zeytinyağlılar tadımı yapalım diye yola çıktığımız geceyi son olarakta Halep köfte, Ciğer ve Hamsiden sonra Tavuk şiş tabağıyla tamamladık. Tavuk Şiş, Halep köfte ya da ciğer kadar bizi şaşırtmasa da, güzeldi.
Lokanta sahiplerine içtenliği için teşekkür ederken, ziyaretimiz burada bitmez diyoruz..

Keşfe devam..

İDİL AKTIHANOĞLU

Yorum Yap

Adınız*

Website

Yorum